Auto88 - Electric Vehicles - Elektromobily  

ZpÄ›t   Auto88 - Electric Vehicles - Elektromobily > Elektromobily > Hlavn?­ f??rum

N??stroje t?©mat Re??im zobrazen?­
Prev P?™edch??zej?­c?­ p?™?­spÄ›vek   Dal???­ p?™?­spÄ›vek Next
Star?© 11.04.2011, 21:09
camel1cz camel1cz je offline
Junior Member

Zalo??en: 11.04.2011
P?™?­spÄ›vky: 1
Standardn?­ V Ä?em je h??Ä?ek?

Dobr?? den,

omlouv??m se, jestli ov?­r??m t?©ma, kter?© se tu u?? ?™e???­lo a ??e to tak okec??v??m, ale prostÄ› mi to nejde do hlavy a odpovÄ›Ä? sem zat?­m nena??el.

Je pravda, ??e nem??m vzdÄ›l??n?­ z oboru trakce/silnoproudu/pohon?? a stroja?™ina jen co si pamatuju ze SP? , ale celkem slu??n?© z??klady m??m - p?™esto nech??pu, v Ä?em je vlastnÄ› probl?©m, co br??n?­ masovÄ›j???­mu roz???­?™en?­ elektrick?©ho pohonu automobil???

Je mi jasn?©, ??e vlastnÄ› ????dn?? ze z??kladn?­ch Ä???st?­ elektromobilu nen?­ "jednoduch?? jak facka", ale kdy?? to srovn??m se slo??itost?­ spalovac?­ho automobilu - motor s miliardou pohybliv??ch a vysoce nam??han??ch Ä???st?­, nav?­c slo??it??ch, p?™evodovka opÄ›t hodnÄ› slo??it?? vÄ›c (pominu automaty, r??zn?© DSG atd.), tak mi po?™??d vych??z?­ elektromobil sna?????­/jednodu?????­/levnÄ›j???­... nav?­c vlastnÄ› ve??ker?? technologie existuje (hned nÄ›kolik typ?? pou??iteln??ch motor??, bateri?­, podvozky a karoserie z bÄ›??n??ch automobil??, r??zn?© st?™?­daÄ?e, atd. v??echno je bÄ›??n?? technologie). JasnÄ›, baterie jsou celkem tÄ›??k?©, nemaj?­ astronomick?© kapacity, je t?™eba ?™e??it technick?© pot?­??e, kter?© u spalovac?­ch motor?? jsou vy?™e??en?© jinak... ale... tak prostÄ› bateri?­ d??m v?­c a/nebo sn?­???­m dojezd na dle m?©ho minim??ln?­ch cca. 200km). ProstÄ› to nech??pu.

A kdy?? do toho p??jdu obchodnÄ› a p?™edstav??m si potenci??l trhu s elektromobily (v ?™??du bilion??) a srovn??m to s m??m odhadem ceny v??voje prototypu - des?­tky milion??? A n??klad?? na s?©riovou v??robu (netu???­m Ä??­slo, ale budou obdobn?©, jako n??klady na jak?©koliv konvenÄ?n?­ auto, kter?© ani jedno jedin?© nem?? ani desetinu potenci??lu "po?™??dn?©ho" elektromobilu)... Opravdu nech??pu, jak je mo??n?©, ??e se toho nÄ›kdo nechop?­ po?™??dnÄ›... proÄ? stoj?­ hybridy s pochybnou ekonomikou provozu takov?© pen?­ze (i kdy?? ta komplikovanost to mo??n?? vysvÄ›tluje) a tÄ›??ko pou??iteln?© elektromobily 700k+? Tesla v ?™??du milion??...

V?­m, ??e je to hodnÄ› naivn?­ p?™edstava, ale byl bych r??d, kdyby mi nÄ›kdo na toto technicko-filozofick?© t?©ma zareagoval a naznaÄ?il to, co nevid?­m.

DÄ›kuji a p?™eji hodnÄ› zdaru!
OdpovÄ›Ä? s citac?­

N??stroje t?©mat
Re??im zobrazen?­

Pravidla p?™isp?­v??n?­
Nem????ete zakl??dat nov?? t?©mata
Nem????ete zas?­lat odpovÄ›di
Nem????ete p?™ikl??dat p?™?­lohy
Nem????ete upravovat sv?© p?™?­spÄ›vky

BB k??d je Zapnuto
Smajl?­ky jsou Zapnuto
[IMG] k??d je Zapnuto
HTML k??d je Vypnuto

P?™ej?­t do sekce

Zobrazen?? Ä?as je GMT. Aktu??ln?­ Ä?as : 13:54.

BÄ›???­ na: vBulletinu Verze 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.