Auto88 - Electric Vehicles - Elektromobily  

Zpět   Auto88 - Electric Vehicles - Elektromobily > Elektromobily > Hlavní fórum

Odpověď

Nástroje témat Režim zobrazení
Staré 28.03.2009, 14:47
majklef majklef je offline
Active Member

Question Elektroauta u nás v ČR

Byl bych moc rád,kdyby některý z majitelů eauta /vím že jich v ČR moc není:-( / poskytl informace z opravdu běžného a reálného provozu a třeba svoje auto popsal a představil.Velmi mne tato tématika zajímá,ale informací o v běžném provozu použitelných eaut jsem moc nenalezl..
Díky všem za příspěvky..
Odpověď s citací
Staré 08.10.2009, 15:09
proxim.x proxim.x je offline
Active Member

Standardní funkčí elektromobil

Tak tedy. Určitě znáte jistého pana Vágnera z firmy EKOLO. Prodává peugeoty z korcernu PSA elektro. Jezdí to celkem fajn, až tedy na 80Km dojezd. řešení? kopil jsem motor Honda 160ccm a přes řemen spojil s alternátorem AAP - Liquid cooled upraveného na 72V (normálně 350A a 14V) (jen trochu poupravíte vinutí) Výsledek? Motoru jsem dodělal plyn (LPG)(je to vlastně jednobodové vtřikování) a můžu říct, že jezdím za 0,09 haléřů na kilometr (nezahrnuje amortizaci) s dojezdem okolo 5000Km. pochopitelně záleží na stylu jízdy, ale z toho auta stejně víc jak 80 Km/h nedostanu. Jen upozornění. Samotný generátor není schopen přímo napájet soustavu, takže byterie potřebuji. ve městě a jinak celkově, ale nejezdím na plný plyn a tak tedy se to stíhá dobíjet.

dotazy??
Odpověď s citací
Staré 13.10.2009, 22:00
mikulas mikulas je offline
Junior Member

Standardní

Citace:
Původně odeslal proxim.x Zobrazit příspěvek
Tak tedy. Určitě znáte jistého pana Vágnera z firmy EKOLO. Prodává peugeoty z korcernu PSA elektro. Jezdí to celkem fajn, až tedy na 80Km dojezd. řešení? kopil jsem motor Honda 160ccm a přes řemen spojil s alternátorem AAP - Liquid cooled upraveného na 72V (normálně 350A a 14V) (jen trochu poupravíte vinutí) Výsledek? Motoru jsem dodělal plyn (LPG)(je to vlastně jednobodové vtřikování) a můžu říct, že jezdím za 0,09 haléřů na kilometr (nezahrnuje amortizaci) s dojezdem okolo 5000Km. pochopitelně záleží na stylu jízdy, ale z toho auta stejně víc jak 80 Km/h nedostanu. Jen upozornění. Samotný generátor není schopen přímo napájet soustavu, takže byterie potřebuji. ve městě a jinak celkově, ale nejezdím na plný plyn a tak tedy se to stíhá dobíjet.

dotazy??
úplně jsem nepochopil jak celý systém funguje a do jakého auta je to vlastně instalované. Spalovací motor 160ccm na plyn + baterie??? Díky za info - zajímá mě to, ale jsem laik
Odpověď s citací
Staré 20.10.2009, 11:16
Active Member

Standardní

Citace:
Původně odeslal mikulas Zobrazit příspěvek
úplně jsem nepochopil jak celý systém funguje a do jakého auta je to vlastně instalované. Spalovací motor 160ccm na plyn + baterie??? Díky za info - zajímá mě to, ale jsem laik
Sežentě mi někdo seriový elektromotor (pro beznaelektriky to je stejnosměrný elm.s buzením statoru) a chvilku času. řízení otáček (výkonu) mám zajištěný přes vypínací tyrystor GTO (ČKD Holding mi vyšli vtříc) a pár baterek pro požadovaný napětí. Dokážu postavit (zatím jen papírové) elektroauto s dojezdem 3000Km do 200 000Kč.. Nevíte někdo kde se dá sehnat takový motor? Životnost auta by byla okolo 0,5 až 2 miliony kilometru. Tankovalo by se jen LPG a žádné jiné starosti.. Kdo to chce? když se mi ozve a závazně podepíše alespo? tisíc lidí, tak do roka jede výroba (alespo? mi to slíbila Tatrovka)

cena vozu o velikosti fabie combi cca 350 000 Kč. Klimatizace, ABS, posilovač je v ceně. Jen to ale topí max +20C. TZN je li mínus 20 tak v autě bude jen 0 .....

pište pište
Odpověď s citací
Staré 22.10.2009, 17:25
Active Member

Standardní

Citace:
mno. nevím jak to přesněji posat baterie a k nim mobilní nabíječka na LPG... stačí takto pro lajka??
Odpověď s citací
Staré 02.05.2010, 23:47
auto88 auto88 je offline
Administrator

Standardní Spalovací motor k elektromobilu

Praktická realizace viz zde:

http://www.vehiculevert.org/index.ph...neratrice.html

Citace:
Odpověď s citací
Staré 09.10.2010, 11:04
auto88 auto88 je offline
Administrator

Standardní Elektromobil s pomocným splaovacím motorem

Informace zde:

http://www.vehiculevert.org/index.ph...litres-en.html
Odpověď s citací
Staré 21.10.2009, 17:56
Baterkář Baterkář je offline
Active Member

Standardní Alternátor

Citace:

dotazy??
Dobrý den, píšete, že výkon alternátoru je normálně 350A a 14 V. Není to náhodou překlep o jednu nulu ? Nemá to být 35A a 14 V ?
Odpověď s citací
Staré 22.10.2009, 11:58
Active Member

Standardní

Citace:
Původně odeslal Baterkář Zobrazit příspěvek
Dobrý den, píšete, že výkon alternátoru je normálně 350A a 14 V. Není to náhodou překlep o jednu nulu ? Nemá to být 35A a 14 V ?
Není to překlep. jde o to že alternátory od Iskry typ AAT mají jmenovitý proud 14V a 350A chlazeno kapalinou. konec konců.. klidně si mrkněte na jejich stránky .. zadejte iskra a hned uvidíte. zatím .. ptejte se dál.
Odpověď s citací
Staré 22.10.2009, 13:34
Baterkář Baterkář je offline
Active Member

Standardní

Citace:
Není to překlep. jde o to že alternátory od Iskry typ AAT mají jmenovitý proud 14V a 350A chlazeno kapalinou. konec konců.. klidně si mrkněte na jejich stránky .. zadejte iskra a hned uvidíte. zatím .. ptejte se dál.
Dále bych se chtěl zeptat, jak je to s tím spalovacím motorem Honda 160 cm3. Jaký má výkon, při kolika otáčkách a jaká je spotřeba za hodinu ? Vámi uváděná ekonomika provozu se mně zdá podezřele až moc výhodná.
Odpověď s citací
Odpověď

Nástroje témat
Režim zobrazení

Pravidla přispívání