Auto88 - Electric Vehicles - Elektromobily  

ZpÄ›t   Auto88 - Electric Vehicles - Elektromobily > Elektromobily > Hlavn?­ f??rum

OdpovÄ›Ä?

N??stroje t?©mat Re??im zobrazen?­
Star?© 04.07.2012, 12:37
sojka sojka je offline
Junior Member

Zalo??en: 04.07.2012
P?™?­spÄ›vky: 1
Standardn?­ EVBike 36V/500W a hydraulicke brzdy

Dobry den,
zajimalo by me, jestli je mozne pouzit hydraulicke brzdy a tedy i sehnat paky pro hydraulicke brzdy se snimaci. Videl jsem v prodeji tlakovy spinac k hydraulickym brzdam (sepnuto rozepnuto), treba by sel pouzit s touto RJ.
Take patram po hmotnosti motoru u teto sady
Dekuji

Naposledy upravil sojka; 05.07.2012 v 13:35
OdpovÄ›Ä? s citac?­
Star?© 06.07.2012, 20:45
ev48 ev48 je offline
Active Member

Zalo??en: 28.12.2011
P?™?­spÄ›vky: 9
Standardn?­

Citace:
P??vodnÄ› odeslal Kamca Zobrazit p?™?­spÄ›vek
je mo??n?© u posledn?­ verze regul??toru zprovoznit rekuperaci?? Provedl jsem prvn?­ zkou??ku kola a na jedno nabit?­ bez ??lap??n?­ je mo??n?© ujet cca 25km. Trasa vedla vÄ›t??inou po rovince obÄ?as se vyskytlo m?­rn?© stoup??n?­. Zat?­m spokojenost.
NÄ›co je ??patnÄ›!!! s omezovaÄ?em jistÄ› alespo?? 40km mus?­?? najed. P?™i zapojov??n?­ jsem narazil na jeden velk?? probl?©m a to se silov??mi konektory jdouc?­ k motoru, jsou t?™i a v??echny stoj?­ za starou belu, ohromn?© ztr??ty, v ????dn?©m p?™?­padÄ› nejsou vhodn?© na velk?© proudy!!! Tam mus?­ b??t jistota v??born?©ho spoje, tak??e ucvaknout, na dr??ty d??t dutinky(asi 1.5mm b??vaj?­ Ä?erven?©, nebo 2.5mm modr?©) a spojit Ä?okol??dkou(svorkovnic?­), nebo kvalitnÄ› sp??jet, hlavnÄ› NE!!! dr??ty poc?­novat a hodit do Ä?okol??dky(tak se to dÄ›lalo za stara), cin se kv??li vysok??m proud??m m????e zah?™??t, roztavit a zaÄ??­t ho?™et svorkovnice, jisk?™en?­ a jednotka m????e sho?™et...

a nebo slab?©, Ä?i ??patn?© baterie...j?? m??m 48V x 7,2Ah = 345,6 Wh co?? by mÄ›lo staÄ?it i na 60km se zapl??m omezovaÄ?em. Bez omezovaÄ?e p?™i 36V(p?™i 48V nest?­h?? Ä?lovÄ›k ??lapat) to bude tÄ›ch 25km. Rekuperace dob?­j?­ cca 6A, tak??e d?©lka dob?­jen?­ z prudk?©ho kopce = j?­zdÄ› d?©lky po rovince bez omezovaÄ?e(????dn?? z??zrak, ale fajn)

Jestli m???? set od i4wifi, mÄ›la by rekuperace fungovat. Pozn???? to tak, ??e roztoÄ??­?? kolo s motorem bez z??tÄ›??e na nejvy?????­ ot??Ä?ky a jemnÄ› zm??Ä?kne?? brzdu, tak aby zareagovat sn?­maÄ? na p??Ä?ce, ale Ä?elisti brzdy nezaÄ?li p??sobit, motor by se mÄ›l d?­ky rekuperaci zastavit

Naposledy upravil ev48; 26.07.2012 v 21:51
OdpovÄ›Ä? s citac?­
Star?© 06.07.2012, 20:55
ev48 ev48 je offline
Active Member

Standardn?­

Citace:
P??vodnÄ› odeslal Kamca Zobrazit p?™?­spÄ›vek
Dnes mi p?™i??la baterie,ale nech??pu proÄ? se na webu dodavatele p?­??e o LiFePo4 a ve skuteÄ?nosti je na baterii i na nab?­jeÄ?ce ps??no Li-Pol!!
ChtÄ›l bych jen podotknou a omlouv??m se za odboÄ?ku od t?©matu, LiFoFe, Li-ion, Ä?i olova, z??le???­ na zpracov??n?­. V pr??ci m??me aku. vrtaÄ?ku s lifofe bateriemi vydr??eli cca 6mÄ›s?­c?? a jsou hyn a to oba dva kusy. HlavÄ› ??e by mÄ›li vyd??et 2000 nabiti... Kvalitn?­ vrtaÄ?ka za f??ru penÄ›z...Pravda d??vali jsme vrtaÄ?ce co proto, ????dn?© mazlen?­...

Tak nev?­m???m??te u?? nÄ›kdo LiFoFe na konci ??ivotnosti?
OdpovÄ›Ä? s citac?­
Star?© 06.07.2012, 21:00
ev48 ev48 je offline
Active Member

Standardn?­

Citace:
P??vodnÄ› odeslal sojka Zobrazit p?™?­spÄ›vek
Dobry den,
zajimalo by me, jestli je mozne pouzit hydraulicke brzdy a tedy i sehnat paky pro hydraulicke brzdy se snimaci. Videl jsem v prodeji tlakovy spinac k hydraulickym brzdam (sepnuto rozepnuto), treba by sel pouzit s touto RJ.
Take patram po hmotnosti motoru u teto sady
Dekuji
Co jsem p??tral v cikloservisech, hydraulika, kotouÄ?e zbyteÄ?nÄ› slo??it?©, vy?????­ pravdÄ›podobnost zavad => kvalitn?­ ??pal?­ky, profesion??ln?­ se??telov??n?­ a mus?­?? to kolo bez probl?©mu postavit i na p?™edn?­...
OdpovÄ›Ä? s citac?­
Star?© 19.07.2012, 21:23
dava dava je offline
Junior Member

Zalo??en: 19.07.2012
P?™?­spÄ›vky: 1
Standardn?­

Citace:
P??vodnÄ› odeslal ev48 Zobrazit p?™?­spÄ›vek
Co jsem p??tral v cikloservisech, hydraulika, kotouÄ?e zbyteÄ?nÄ› slo??it?©, vy?????­ pravdÄ›podobnost zavad => kvalitn?­ ??pal?­ky, profesion??ln?­ se??telov??n?­ a mus?­?? to kolo bez probl?©mu postavit i na p?™edn?­...
DÄ›l?? je Tektro,d??v?? se jen na zadn?­,podle legislativy staÄ??­. Budeme je d??vat na modely 2013. K vidÄ›n?­ na podzim na Bike Brno
OdpovÄ›Ä? s citac?­
Star?© 20.07.2012, 13:43
Lody Lody je offline
Junior Member

Zalo??en: 16.06.2012
P?™?­spÄ›vky: 2
Standardn?­

Dobr?? den - jsem nov?? a tak?© bych se r??d p?™ipojil do diskuse. Je pravdou, ??e nen?­ baterka jako baterka. M??m zku??enosti ji?? nÄ›kolik let s LiFePO4 baterkama a mÄ› ode??la bÄ›hem roku 36V/20Ah a to nev?­m ani jak. Druh?? s men???­ kapacitou ale lep???­m BMS je ji?? 2 roky prakticky stejn??. Zmi??ujete se tak?© o zmÄ›nÄ› napÄ›t?­ na jednotce u tohoto setu z 36V na 48V. To nen?­ probl?©m ani pro motor nato?? pro jednotku. Na 36V to jezd?­ kolem 26km/hod a kdy?? jsem vymÄ›nil baterku za LiMn 48V, tak nemohu pochopit proÄ? se rychlost nezvedla na 45km/hod, ale je max. 31km/hod. samoz?™ejmÄ› bez omezovaÄ?. Dokonce jsem mÄ›l mo??nost vymÄ›nit a odzkou??et jin??ch 5 jednotek a v??sledek st??le stejn??. Zmi??uji se proto, ??e tam nÄ›kdo psal ??e mu to na 48V jezd?­ 45km/hod. a zaj?­malo by mÄ› jak to udÄ›lal.
OdpovÄ›Ä? s citac?­
Star?© 25.07.2012, 23:25
ev48 ev48 je offline
Active Member

Standardn?­

45km/h s norm??ln?­ jednotkou neudÄ›l????, proto??e Ä??­m rychleji jede??, t?­m jednotka sni??uje v??kon.

45km/h se d?? jezdit jen s jednotkou u kter?© se d?? programovat p?™es PC, pak se d?? nastavit max.v??kon i p?™i 45km/h. Obe??el bych prodejny el. kol a el. sk??tru.

Citace:
P??vodnÄ› odeslal Lody Zobrazit p?™?­spÄ›vek
Dobr?? den - jsem nov?? a tak?© bych se r??d p?™ipojil do diskuse. Je pravdou, ??e nen?­ baterka jako baterka. M??m zku??enosti ji?? nÄ›kolik let s LiFePO4 baterkama a mÄ› ode??la bÄ›hem roku 36V/20Ah to nev?­m ani jak. Druh?? s men???­ kapacitou ale lep???­m BMS je ji?? 2 roky prakticky stejn??. Zmi??ujete se tak?© o zmÄ›nÄ› napÄ›t?­ na jednotce u tohoto setu z 36V na 48V. To nen?­ probl?©m ani pro motor nato?? pro jednotku. Na 36V to jezd?­ kolem 26km/hod a kdy?? jsem vymÄ›nil baterku za LiMn 48V, tak nemohu pochopit proÄ? se rychlost nezvedla na 45km/hod, ale je max. 31km/hod. samoz?™ejmÄ› bez omezovaÄ?. Dokonce jsem mÄ›l mo??nost vymÄ›nit a odzkou??et jin??ch 5 jednotek a v??sledek st??le stejn??. Zmi??uji se proto, ??e tam nÄ›kdo psal ??e mu to na 48V jezd?­ 45km/hod. a zaj?­malo by mÄ› jak to udÄ›lal.
OdpovÄ›Ä? s citac?­
Star?© 31.07.2012, 21:54
ev48 ev48 je offline
Active Member

Standardn?­

Tak se omlouv??m, kotouÄ?ovka je fakt lep???­...

Citace:
P??vodnÄ› odeslal dava Zobrazit p?™?­spÄ›vek
DÄ›l?? je Tektro,d??v?? se jen na zadn?­,podle legislativy staÄ??­. Budeme je d??vat na modely 2013. K vidÄ›n?­ na podzim na Bike Brno
OdpovÄ›Ä? s citac?­
Star?© 11.08.2012, 12:02
ctirad ctirad je offline
Active Member

Zalo??en: 29.09.2010
P?™?­spÄ›vky: 10
Standardn?­

Citace:
P??vodnÄ› odeslal ev48 Zobrazit p?™?­spÄ›vek
45km/h s norm??ln?­ jednotkou neudÄ›l????, proto??e Ä??­m rychleji jede??, t?­m jednotka sni??uje v??kon.
Nikoliv jednotka. To je jev, kter?? vych??z?­ u?? ze samotn?© podstaty fungov??n?­ motoru. Na c?­vk??ch rotuj?­c?­ho motoru se indukuje (proti)napÄ›t?­ (BEMF), kter?© m?? opaÄ?nou polaritu, ne?? napÄ›t?­ dod??van?© z baterie/jednotky a roste s ot??Ä?kami. T?­m postupnÄ› kles?? i schopnost jednotky protlaÄ?it do motoru v??kon. Jakmile se indukovan?© napÄ›t?­ vyrovn?? s napÄ›t?­ z baterie zhruba vyrovnaj?­, ot??Ä?ky se d??l nezvy??uj?­.

Citace:
45km/h se d?? jezdit jen s jednotkou u kter?© se d?? programovat p?™es PC, pak se d?? nastavit max.v??kon i p?™i 45km/h. Obe??el bych prodejny el. kol a el. sk??tru.
Je mi l?­to, ale ????dn??m takov??m z??zraÄ?n??m p?™eprogramov??n?­m se maxim??ln?­ rychlost zvednout ned??.
Jsou v podstatÄ› pouze Ä?ty?™i zp??soby jak zvednou maxim??ln?­ rychlost:
  1. zvednout nap??jec?­ napÄ›t?­ - t?­m se limit dan?? protinapÄ›t?­m posune do vy?????­ch ot??Ä?ek
  2. zmÄ›nit p?™evodov?? pomÄ›r, aby p?™i stejn??ch ot??Ä?k??ch byla rychlost vÄ›t???­ (u HUB motoru realizovateln?© pouze v??pletem do kola o vÄ›t???­m pr??mÄ›ru, u sk??tru se d?? p??r km/h nahnat pou??it?­m pneumatiky o vÄ›t???­m obvodu), ale zase ??mÄ›rnÄ› klesne krou????k
  3. pou???­t jin?? motor, s jinou konstantou Kv (poÄ?et ot??Ä?ek na 1 Volt nap??jen?­)
  4. pou???­t nÄ›jakou velmi chytrou a drahou jednotku (Sevcon), co um?­ techniku zvanou "field weakening", Ä??­m?? oslab?­ generov??n?­ protinapÄ›t?­ a d?? se dostat na vy?????­ ot??Ä?ky za cenu sn?­??en?­ efektivity.
OdpovÄ›Ä? s citac?­
Star?© 16.08.2012, 10:22
Lody Lody je offline
Junior Member

Zalo??en: 16.06.2012
P?™?­spÄ›vky: 2
Standardn?­

To co zde p?­??ete ohlednÄ› vy?????­ rychlosti, tak Ctirad m?? pravdu, ale j?? reaguji na p?™?­spÄ›vek kde nÄ›kdo p?™edt?­m psal, ??e zvedl napÄ›t?­ baterky na 48V u tohoto setu EV Bike od i4wifi a jezd?­ mu to rychlost?­ 45 km /hod. co?? u mne a kamar??da kter?? m?? tot?©?? nejezd?­. Dle m?©ho n??zoru je zrada v motoru, proto??e na druh?©m kole se stejnou jednotkou ale s motorem E- Bike to skuteÄ?nÄ› na 48V jezd?­ 47km/hod.
OdpovÄ›Ä? s citac?­
OdpovÄ›Ä?

N??stroje t?©mat
Re??im zobrazen?­

Pravidla p?™isp?­v??n?­
Nem????ete zakl??dat nov?? t?©mata
Nem????ete zas?­lat odpovÄ›di
Nem????ete p?™ikl??dat p?™?­lohy
Nem????ete upravovat sv?© p?™?­spÄ›vky

BB k??d je Zapnuto
Smajl?­ky jsou Zapnuto
[IMG] k??d je Zapnuto
HTML k??d je Vypnuto

P?™ej?­t do sekce

Zobrazen?? Ä?as je GMT. Aktu??ln?­ Ä?as : 20:31.

BÄ›???­ na: vBulletinu Verze 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.