Zobrazit jeden příspěvek
Staré 25.07.2010, 13:57
Ignor Ignor je offline
Active Member

Standardní Tuning E Scooteru

Zdravím všechny fandy! :-)

Chtěl jsem se s Vámi podělit o zkušenosti s tímto scooterem - sám ho mám něco přes rok a najeto cca 3000km. Z toho jsem cca 1500km ujel s následující úpravou.

Ke 4x12v/40Ah "gelovek" jsem přidal ještě 4x6v/12Ah (6V/48Ah) takže mám 48+6v. Musel jsem ale vyměnit výstupní kondenzátory v řídící jednotce - origo jsou na 63v a já jsem osadil 100v. Dále jsem také musel upravit nabíječku - do zpětné vazby jsem přidal odpor a zbytek doladil trimrem - nabíjím tedy cca na 64,5v. Taky se dá nabíječce "trochu přidat", že nabíjí trochu větším proudem, ale jen o cca 10%.

Mám i fotky vnitřku řídící jednotky a nabíječky s úporavou - kdyžtak přidám...

Výsledek této úpravy je že scooter má citelně lepší akceleraci ale hlavně dosahuje větší maximální rychlosti. Po nabití při jízdě na rovince ukazuje tachometr cca 60km/h, s vybitím max rychlost klesá. Z mírného kopečka i přes 60km/h. Jen poznamenám že u mého stroje je rychlost 50km/h tacho. = 42km/h dle GPS.

Úpravu vřele doporučuji - osobně jsem velmi sopkojen - konečně tolik nebrzdím ostatní provoz - když už konečně jezdím alespo? těch 50sát...

taky se mrkněta na: http://www.hybrid.cz/forum/viewtopic...&t=16&start=10 rozebírájí se tam právě tyto a dálší úpravy...

Jinak jsou samozřejmě úpravy zcela na vaší odpovědnost a ztráta záruky Vás jistě nemine...
Odpověď s citací