Zobrazit jeden příspěvek
Staré 01.11.2009, 11:49
Baterkář Baterkář je offline
Active Member

Standardní

Citace:
Původně odeslal proxim.x Zobrazit příspěvek
mimo město auto spotřebuje mnohem více energie. Vždyť přeci valivý odpor a odpor vzduchu je značný a třeba co si pamatuju, tak tam je ve vzorci druhá mocnina rychlosti. Tzn. odpor se zvyšuje. No nevyplatilo by se spíš toto? Co se týká přestavby jen na LPG.. Asi by to bylo fajn a popravdě vše nahrává tomu, že by to bylo snažší a jednodušší, ale zase. VYsoké otáčky motoru skracují životnost a to u komutátorového elektromotoru řešit nemusíme. (jasný. Ložiska se zanesou prachem, ale to je tak všechno. spíš mě napadlo.

Dají se zapojit paralelně 2 alternátory????
Třeba 90A + 90A pro napětí 12V? mám motor AMJ 2,1Kw 12V a chci nejdřív otestovat výkon spalovače potřebný pro chod polohybridu. Toto je sice otázka mimo to co jsem tu psal celou dobu, ale.. Paralelně spojené alternátory s ochranou diodou.. Sečte se celý nabuzený proud? Dokázalo by to uživit tento elektromotor?
Spojit paralellě půjdou, ale musíte tam mít ještě nějaké akumulátory, aby bylo možno alternátor nabudit. Motor 2,1 KW by to utáhlo, ale s bídou. Protože u el motoru je uváděn trvalý výkon, ale při rozjezdu bere pochopitelně víc. Jenže Vám víc alternátory nedají. Až se rozjedete, můžete z motoru odebírat méně, než těch 2,1 KW a to už by snad šlo. Proto by bylo vhodné, aby tam ty akumulátory byly, vyrovnají počáteční záběr. Takže vlastně akumulátor budete nabíjet dvěma alternátory. Ale napětí 12 V pro pohon vozu, no, nevím, nevím. Zajedťe někde do Afriky a podívejte se, jak vypadá anakonda a potom použijte kabel obdobného průměru. ))
Odpověď s citací