Zobrazit jeden p?™?­spÄ›vek
Star?© 23.02.2011, 10:37
Abrams Abrams je offline
Active Member

Zalo??en: 13.03.2010
P?™?­spÄ›vky: 9
Standardn?­ "Samo balancov??n?­ 12V monoblok?? LiFeYPO4"

Zdrav?­m ,

nev?­m jak to v??robce vymyslel , ale asi to moc nefunguje , u jedn?© m?© TS-LP12V80AH jsem p?™ed p??r dny namÄ›?™il pokles kapacity z 85 Ah na 73 Ah .
Aku jede od z???™?­ na ostrovn?­m sol??rn?­m syst?©mu , nikdy napÄ›t?­ nekleslo pod 12,5 V a ka??d?? mÄ›s?­c byl plusov?? (panel vyrobil v?­c ne?? jsem spot?™eboval) , tak??e mi to dost vrtalo hlavou .
Od??rouboval sem p?™etlakov?? ventil jestli nÄ›co neuvid?­m , jen mezera mezi 2. a 3. Ä?l??nkem a p??lov?© v??vody Ä?l??nk?? . Dr??tem sem "na??m??tral" propojku mezi 2. a 3. Ä?l??nkem , abych zmÄ›?™il jednotliv?© Ä?l??nky : 1. Ä?l??nek 3,28V , 2. Ä?l??nek 3,30V , 3. Ä?l??nek 3,28V a 4. Ä?l??nek 2,69V !!!
Nap?­chnul jsem ka??d?? Ä?l??nek na CellLog8 , abych sledoval chov??n?­ Ä?l??nk?? p?™i nab?­jen?­ .
Nab?­jen?­ sem ukonÄ?i p?™i 15,6V proto??e Ä?l??nky 1. 2. 3. mÄ›ly 4,1V ale Ä?l??nek 4. jen 3,35V , p?™iÄ?em??
nabijeÄ?ka bodala jen 70Ah .
Samotn?? Ä?l??nek 4. sem nab?­jel model???™skou nab?­jeÄ?kou 5A a?? do napÄ›t?­ 4,08V , pojmul je??tÄ› 36 Ah !!! Ostatn?­m staÄ?ilo cca 0,8Ah do stejn?©ho napÄ›t?­ , po ust??len?­ provedu p??r cykl?? kapacitn?­ch zkou??ek .

Nev?­m Ä??­m tato situace mohla vzniknout , ale zaÄ??­n??m si myslet , ??e jednotliv?© Ä?l??nky jsou vhodnÄ›j???­ , hlavnÄ› d?­ky jednoduch?© kontrole .

Elektron??m zdar
Abrams
OdpovÄ›Ä? s citac?­